تاج گل ترحیم طبیعی بهتر است یا مصنوعی؟ | ترحیم یاران ارائه دهنده تخصصی خدمات مراسم ترحیم

تاج گل ترحیم طبیعی بهتر است یا مصنوعی؟

Card image cap

از تاج های گل در مراسم‌ های مختلف استفاده می‌ شود. بنابراین امروزه شاهد تفاوت های زیادی در تاج گل ترحیم با توجه به نوع مراسم و شرایط استفاده از آن ها هستیم. در تقسیم بندی انواع تاج گل عواملی مثل رنگ، نوع گل و ساختار و شکل ظاهری تاج ‌گل تاثیر زیادی می گذارند. یکی از انواع تاج گل هایی که استفاده می شود، تاج گل ترحیم می باشد که دارای انواع مختلفی است.

 

استفاده از تاج گل برای مراسم ترحیم

در کشور ما همیشه مراسم تحریم دارای آداب و رسوم ویژه ای است. از جمله رسومی که برای مراسم ترحیم اجرا می شود، تقدیم کردن گل به بازماندگان است که به نشانه یادبود و بزرگداشت به کار برده می شود. استفاده از تاج گل در مراسم های ترحیم در واقع نوعی احترام و عرض ادب است که از سال‌های گذشته رسم بوده که آشنایان درجه ۲ برای عرض تسلیت و همچنین ادای احترام آن را به عنوان هدیه و به صورت بنر و یا تاج گل تقدیم می‌ کنند.

 

تاج گل ترحیم طبیعی

 

تاج گل ترحیم طبیعی یا مصنوعی؟

بر اساس نوع گل، تاج گل ترحیم دارای انواع مختلفی هستند که به لحاظ روانشناسی و فرهنگ هر منطقه هر کدام از این گل ها دارای نماد و نشانه خاصی هستند. با توجه به این موضوع گل هایی که در تاج گل برای مراسمات ترحیم به کار برده می شود، با گل هایی که برای عروسی استفاده می شود، دارای تفاوت زیادی هستند که هنگام سفارش باید به آن توجه کنید. در فرهنگ مردم کشورمان برای مراسمات عزاداری از گل هایی مثل گل لیلیوم، سفید، میخک، داوودی، شب‌ بو، ارکیده، زنبق، سوسن، آنتاریوم استفاده می شود که البته باید اشاره کرد که گل گلایل بیشترین کاربرد را برای مراسم ترحیم دارد.

رنگ سفید یکی از موارد بسیار مهمی است که در گل های مراسم عزاداری می توان آن را مشاهده کرد که در واقع به عنوان نوعی آرامش در محیط به کار برده می شود و به ‌منظور ابراز همدردی بهترین گزینه خواهد بود. اما گزینه دیگری که در این میان وجود دارد انتخاب تاج گل طبیعی یا مصنوعی برای مراسم ترحیم است. که در این میان باید گفت انتخاب هر یک از این 2 مورد مزایا و معایب خود را دارند. به طوری که تاج گل طبیعی جذاب تر، زیباتر و دلنشین تر است در حالی که عمر کوتاه تری دارد و در مدت زمان کوتاهی شادابی خود را از دست می دهد. اما تاج گل مصنوعی از ماندگاری بالاتری برخوردار است.

 

سفارش آنلاین تاج گل

 

علل استفاده از تاج گل برای مراسم ترحیم چیست؟

از جمله عللی که موجب استقبال بسیار زیادی از تاج گل ها برای مراسم عزاداری می شود، سادگی و قیمت مناسب آن می باشد که با در نظر گرفتن تعداد گل های به کار برده شده در این تاج گل که باید آن ها را از بازار گل و همچنین برای جلب رضایت مشتریان تهیه کرد دارای قیمت بسیار مطلوبی هستند. از دیگر ویژگی‌ هایی که تاج گل های بکار برده شده برای مراسم ترحیم دارند، قرار دادن نوشته منقش برای عرض تسلیت بر روی آن است. 

تاج گل ترحیم را می ‌توان در مراسم های مختلف ترحیم استفاده کرد. برای مثال گل های سفید نماد ابراز همدردی هستند که هنگامی که مجالس مجلس عزاداری به پایان می‌ رسد، افراد خانواده مرحوم این تاج گل را به نشانه یاد بود از عشق و محبت آن را تا چند روزی در خانه نگهداری می ‌کنند. گل هایی که در تاج گل ترحیم به کار برده می ‌شوند، احساسات ویژه را ابراز می کنند که در واقع زبان گل به عنوان روشی برای رساندن ابراز احساسات و فرستادن پیام‌های معنی دار خواهد بود.

 

تاج گل ترحیم مصنوعی

 

انواع تاج گل برای مراسم ترحیم با توجه به شکل ظاهری

گل هایی که برای مراسم ترحیم استفاده می شوند، با توجه به شکل ظاهری دارای انواع مختلفی هستند. در کنار تنوع زیادی که در گل های مراسم ترحیم وجود دارد، تاج گل هایی که برای مراسم ترحیم به کار برده می‌شوند، نیز دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به شکل ظاهری آن ها، در دسته بندی های گوناگونی قرار می گیرند.

 

بیشتر بخوانید: چه گل هایی برای تاج گل ترحیم مناسب است؟

 

انواع تاج گل ترحیم

در مراسمات عزاداری که در کشور ما برگزار می شود، معمولاً انواع تاج گل مناسب شامل دسته بندی های زیر هستند:

1- تاج گل ۱ طبقه

ارزان ترین و کوچکترین تاج گلی که می‌توان برای مراسم عزاداری و ترحیم از آن استفاده کرد تاج گل یک طبقه است که با در نظر گرفتن ارتفاع کم آن دارای گل های کمتری بوده و بنابراین قیمت آن نیز نسبت به دیگر تاج گل ها ارزان تر می باشد.

استفاده از تاج گل های یک طبقه برای مراسمات ترحیم دارای مزایای زیادی است که از جمله آنها می توان به حمل و نقل آسان آن اشاره نمود. برای ایجاد جلوه در تاج گل های یک طبقه بهتر است که گل های انتخاب شده در این تاج گل و چیدمان آنها نیز به طرز صحیح انجام شود.

2- تاج گل ۲ طبقه

همان گونه که از نام این نوع تاج ‌گل ها پیداست، دارای دو بخش هستند و برای چیدمان گل از هر دو بخش آن استفاده می شود. برای تاج گل های یک طبقه لازم است که گل های بیشتری داشته باشند و بنابراین قیمت آنها نیز بالاتر خواهد بود.

3- تاج گل ۳ طبقه

بزرگترین نوع تاج گلی و سایزی که می توان برای مراسم ترحیم از آن استفاده کرد تاج گل سه طبقه است که به تعداد زیادی گل نیاز دارند و ممکن است حمل و نقل آنها کمی سخت باشد. البته باید دقت کرد که استفاده از تاج گل های بیشتر در تاج گل سه طبقه موجب افزایش قیمت آن می شود و این نوع تاج گل ترحیم گرانترین تاج گل ترحیم محسوب می‌ شود.

 

انواع تاج گل ترحیم

 

قیمت تاج گل برای مراسم ترحیم

برای خرید تاج گل ترحیم، یکی از موضوعات مهمی که وجود دارد قیمت آن است. فاکتورهای مختلفی وجود دارند که برای تعیین قیمت تاج گل ترحیم در نظر گرفته می ‌شوند.‌ پس نمی توان به طور مشخص برای این تاج گل ها یک قیمت ثابت در نظر گرفت. همچنین روی قیمت تاج گل ترحیم موارد مختلفی تأثیر می گذارند که از جمله این موارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تعداد گل ها

با در نظر گرفتن ابعاد، پایه، اندازه و نوع گل هایی که برای تاج گل مراسم ترحیم از آن استفاده می شود، از تعداد گل بسیار متفاوتی برای ساخت تاج گل ترحیم استفاده می کنند.

نوع چیدمان در نظر گرفته شده برای تاج گل مراسم ترحیم روی قیمت آن ها موثر بوده و بنابراین هرچه گل ها بیشتر باشند، طبیعتاً دارای قیمت بیشتری خواهد بود. بنابراین در صورتی که می خواهید تاج گل ارزان تری را تهیه کنید، باید به تعداد گل‌ های در نظر گرفته در آن دقت کنید و هرچه تعداد گل‌ها کمتر باشد، قیمت ارزان تری خواهند داشت.

نوع گل

یکی دیگر از موارد مهم روی قیمت تاج گل مراسم ترحیم، نوع گل است که نوع گل ها برای شکل ظاهری تاج گل و همچنین قیمت آن تأثیر زیادی می گذارد. برای مثال در صورتی که از گل گلایل استفاده شود، چون این نوع گل بیشترین کاربرد را برای دسته گل های مراسم عزاداری دارد، بنابراین قیمت آن مقرون به صرفه بوده و در صورتی که از گل هایی مثل رز یا لیلیوم استفاده شود، چون قیمت آن گرانتر است، بنابراین تاج گل ترحیم خریداری شده گران‌ تر خواهد بود. برای سفارش تاج گل می توانید به سایت ترحیم یاران مراجعه کنید و یا با شماره ٠٩١٢٦٧٧١٦٢٠ تماس بگیرید.

 

قیمت تاج گل ترحیم مصنوعی و طبیعی

از لحاظ قیمت نیز اگر تاج گل طبیعی باشد قطعا نرخ بیشتری را برای خرید می خواهد به ویژه در فصل های سرد سال که گل های طبیعی با نرخ بالاتری به فروش می رسند. این در صورتی است که خرید تاج گل مصنوعی از هزینه مناسب تری نیز برخوردار می باشد.

امتیاز دهید :
نظرات کاربران
ارسال نظر