شرکت خدماتی ترحیم خوب چه ویژگی هایی دارد؟ | خدمات ترحیم یاران

شرکت خدماتی ترحیم خوب چه ویژگی هایی دارد؟

Card image cap

سوگواری و عزاداری برای فردی که فوت می کند از زمان های بسیار دور در ایران رایج بوده است. این مراسمات با گذشت سال های طولانی همانند دیگر فرهنگ ها باقی مانده و فقط کمی در آن تغییراتی به وجود آمده است. این عزاداری از زمانی که متوفی فوت می کند و به خاک سپرده می شود شروع می شود و ممکن است ۱ سال هم طول بکشد. در این مراسمات معمولا حلوا خرما، پک میوه ختم و ... به مهمانان داده می شود. و در سر قبر تاج گل ترحیم قرار می دهند.

خدمات مراسم ترحیم به چه خدماتی گفته می شود؟

خدمات مراسم ترحیم، فوت، سالگرد شامل مجموعه ای از آداب و رسوم و نحوه برگزاری مجلس، رعایت به ترتیب مراحل می باشد.
خدماتی که در مجلس ترحیم انجام می شود عبارت است از خدمات پذیرائی، دیزاین مکانی که مجلس ترحیم در آن برگزار می شود مثل گل آرایی، شمع آرایی و... و به طور کلی فعالیت هایی که به این مجلس مرتبط می شود. از آنجایی که فردی فوت می کند اطرافیان روحیه کافی برای برنامه ریزی مجلس ترحیم را ندارند بهتر است شرکت هایی را که اجرای مجالس ترحیم را انجام می دهند را انتخاب کنید تا مجلس ترحیمی بی نقص داشته باشید.

در مجلس ترحیم چه کار هایی باید انجام شود؟

خدماتی که در مجلس ترحیم می توان انجام داد را به قسمت های مختلفی می توان دسته بندی کرد که عبارت است از:

  • کار های مرتبط به قبل از تشییع جنازه
  • مراسم تشییع و خاکسپاری
  • اجرای مراسم یاد بود مثل شام غریبان، مجلس سوم، هفتم، چهلم، سالگرد و ...
  • اجرای برنامه توسط مداح
  • رزرو گروه موسیقی عرفانی

خدمات ترحیم قبل از اینکه جنازه تشییع شود یکی از مهم ترین مراحلی است که باید مراسم با تشریفات عالی برگزار شود. از آنجایی که داغ فرد فوت شده خانواده و نزدیکان را عذار کرده و آن ها را در ماتم و اندوه فرو برده برگزاری و گرداندن مجلس از عهده آنان خارج است و آن ها نمی توانند از میهمانان خوب پذیرایی کنند. و از طرفی هم تصمیم گرفتن برای چگونگی اجرای مجلس و شیوه اجرای آن به صورت با شکوه و بی نقص و انجام تدارکات باعث می شود که نزدیکان شخص متوفی نتوانند آنطور که باید عزا داری کند. خدمات مراسم ترحیم در این بین همه امور را زیر نظر می گیرد و مجلس ترحیم را به خوبی مدیریت می کند.

شرکت خدماتی ترحیم خوب چه ویژگی هایی دارد؟

شرکت خدماتی ترحیم باید بتواند کارهایی که در زیر عنوان کردیم را به بهترین شکل ممکن انجام دهد و همچنین باید پرسنلی کار و خوش برخورد و... داشته باشند. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا ویژگی های یک شرکت خدماتی ترحیم را بررسی کنیم.

  • تهیه بسته پذیرایی ترحیم: آماده کردن وسایل پذیرایی و دادن آن به مهمانان یکی از کارهای دشواری است که باید انجام دهید. سختی کار به این دلیل است که در این شرایط روحی بد باید تعداد مهمان ها را هم محاسبه کنید تا مواد اولیه کافی برای پذیرایی تهیه کنید تا همه میهمانان پذیرایی شوند. ولی شرکت های ترحیم که این فعالیت ها را انجام می دهند با رعایت کردن نکات بهداشتی، مواد خوراکی مثل شیرینی، حلوا خرما و پک میوه ختم را به میهمانان می دهند که در داخل این پک ها دستمال کاغذی و الکل هم قرار دارد تا در این شرایط کرونا بهداشت را رعایت کنید. چرا باید از پک میوه ختم استفاده کنیم؟ با استفاده از این پک های آماده خیالتان راحت است که از همه میهمانان به اندازه پذیرایی می شود و در مواد خوراکی اسرافی نمی شود. و پس از تمام شدن مجلس پک هایی که اضافه آمدند را شرکت ترحیم باید به شما بازگردانند.

 

پک پذیرایی ختم

 

  • برگزاری مراسم ختم: مراسم ختم مانند تمامی رسم های ایران دارای آداب و رسوم خاصی می باشد که در خیلی از شهر ها این آداب و رسوم بخصوص در جوان ها رفته رفته رو به فراموشی است اما شرکت ترحیم یاران این رسوم و سنت را به بهترین شیوه انجام می دهد تا افراد سوگوار به راحتی و با آرامش مراسم خود را بگذرانند.
  • منتقل کردن جسد به قبرستان و انجام دادن امور اداری آن: بعد از این که فردی فوت می کند باید یک سری کارهای اداری برای باطل کردن هویت فرد و شناسنامه اش انجام داد و انجام این امور و همچنین انتقال جسد به قبرستان مشکلات و سختی های خود را دارد و شخصی که عزادار است رمق انجام دادن این کار ها را ندارد. به همین دلیل می تواند انجام این امور را هم به شرکت های ترحیم بسپارد و نگرانی بابت این مورد نداشته باشد.
  • انتخاب و خرید سنگ قبر و نصب کردن آن: شما باید پس از گذشت چند روز سنگ قبری انتخاب کنید و آن را بر روی قبر نصب کنید برای انجام این کار می توانید با پشتیبانی شرکت ترحیمی که انتخاب کردید تماس حاصل فرمایید تا بهترین سنگ قبرها را به شما معرفی کنند تا با قیمت مناسب سنگ قبری با کیفیت برای عزیز از دست رفته خود خریداری کنید.

 

بیشتر بخوانید: چرا استفاده از تاج گل در مراسم ترحیم مهم است؟

 

پرسنل شرکت های خدماتی ترحیم چه وظایفی دارند؟

1. کسی که سرپرست می باشد باید همه اموری که به داخل مسجد مرتبط می شود را انجام دهد. وظیفه سپردن مسئولیت و راهنمایی کردن و پاسخ دادن سوالات میهمانان یا صاحب مجلس یا کار های دیگری به تصمیم گیری جدی تر نیاز دارد بر عهده سرپرست می باشد. این افراد باید در طول مراسم با صاحب عزا در ارتباط باشد و به سوالات آنان پاسخگو باشد.

2. در هر یک از این مراسم ها سرپرست باید یک نفر را انتخاب کند که کارهای تشریفات مثل نصب پرده و بنر، رساندن پیام تسلیت به کسی که مداحی می کند و همچنین منظم کردن مراسم را انجام دهد.

3. پرسنلی که مهماندار می باشند نباید در طی اجرای مراسم با هم صحبت کنند و فقط می توانند با سرپرست مجموعه ارتباط بگیرند و همچنین موظف هستند مهمانان را راهنمایی کنند و جلوی بچه ها را بگیرند که شلوغ نکنند و باید به سوالات صاحب مجلس پاسخ دهند و اگر نتوانستند پاسخگو باشند با نهایت احترام از فرد عذرخواهی کرده و بگویند که این مسئله را با سرپرستمان در میان بگذارید.

 

خدمات ترحیم

 

4. اگر میهمانان به پرسنل تذکر دادند پرسنل باید با احترام با میهمان برخورد کند حتی اگر حق با پرسنل باشد باز شما نباید با تندی جواب او را بدهید.

5. اگر مهمانان سوالی از پرسنل کردند و پرسنل اطلاعی راجب این سوال نداشتند نباید اطلاعات غلط و بی مورد دهند و بهتر است سرپرست را در جریان قرار بگذارند.

6. اگر به مهمانان ناراضی برخورد کردید باید با نهایت احترام و ادب با آن ها برخورد کنید و خونسردی خود را حفظ کنید و سرپرست خود را در جریان قرار دهید.

7. پرسنل باید تا انتهای مجلس لباس فرم خود را به تن داشته باشند.

8. پرسنل باید یک ساعت قبل از برگزاری مجلس ترحیم در مسجد یا در مکانی که مجلس برگزار می شود حضور داشته باشند و کار خود را شروع کنند.

مراسم ختم و ترحیم هم مثل مراسم جشن و عروسی نیازمند رعایت یک سری اصول می باشد. شرکت خدماتی ترحیم یاران با چند سال سابقه کاری و رزومه های عالی خدمات بسیاری زیادی برای مجالس ترحیم انجام می دهند. خدماتی مثل: دادن انواع پک میوه ختم در سایز و انواع مختلف، ارائه انواع حلوا میکس حلوا خرما، ارائه تاج گل های متنوع و ....

امتیاز دهید :
نظرات کاربران
ارسال نظر