نحوه پذیرایی مراسم ترحیم در دوران کرونا | خدمات ترحیم یاران

نحوه پذیرایی مراسم ترحیم در دوران کرونا

Card image cap

بدون شک، یکی از ناخوشایندترین اتفاقی که هر فرد در زندگی خود تجربه می کند، دیدن مرگ عزیزان و دوستان خود است. این اتفاق، تبعات روحی بسیار بدی را برای افراد دارد. از اینرو، از زمان های گذشته تا بحال، در همه کشورها و از جمله کشور ما، برگزاری مراسم ترحیم، و حضور یافتن افراد فامیل، دوستان و آشنایان برای بزرگداشت و احترام به فرد متوفی، یا فرستادن تاج گل ترحیم و پیام تسلیت، مرسوم بوده است و موجب تسکین روحی و همدردی با خانواده عزادار، و به نوعی کاستن از غم آنها می شود. به دنبال این اتفاق، نحوه پذیرایی مراسم ترحیم در دوران کرونا بسیار حایز اهمیت می شود.

 

رعایت پروتکل های بهداشتی در اجرای مراسمات ترحیم دوران کرونا 

در یکی دو سال اخیر، شیوع ویروس کرونا در جامعه، نحوه اجرا و نحوه پذیرایی مراسم ترحیم در دوران کرونا را تحت الشعاع قرار داده است. همه ما می‌ دانیم که متاسفانه با توجه به همه گیری ویروس کرونا در این دوسال در کشورها، مراسمات ترحیم نیز، مانند همه اجتماعات دیگر، تقریباً محدود شده یا برچیده شده است و یا نحوه اجرای آنها متفاوت شده است. در این شرایط، گاهی دوستان و آشنایان، فقط با فرستادن یک تاج گل ترحیم برای عرض تسلیت، از حضور در مراسم خودداری می کنند. گاهی اتفاق افتاده است که خانواده عزادار به خاطر رعایت مسائل بهداشتی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در مراسم ترحیم از برگزاری آن صرف نظر می کنند و ترجیح می دهند هزینه مراسم ختم متوفی را صرف امور خیریه کنند. یا اینکه تصمیم می گیرند مراسم ترحیم را به صورت مجازی برگزار کنند که این روش با برنامه ریزی و تشریفات خاص، از طریق فضای مجازی برگزار می شود. ولی بسیاری از خانواده ها، به دلیل تعلق خاطر و پایبندی به سنت های قدیمی مان، در همین شرایط، سعی می کنند مراسمات ترحیم خود را به صورت حضوری و البته با رعایت تمامی نکات و پروتکل های بهداشتی، برگزار کنند.

 

چگونگی برگزاری بهتر مراسمات ترحیم با توجه به شرایط دوران کرونا

اولین نکته ای که بهتر است در نحوه پذیرایی مراسم ترحیم در دوران کرونا در نظر گرفته شود، این است که مراسم در محیط های سرپوشیده و مسقف انجام نشود و در محیط ‌های باز مانند یک باغ یا یک زمین روباز و مناسب انجام شود. زیرا خطر شیوع ویروس کرونا در مراسمات ترحیم، در محیط های بسته بسیار بالاست و عواقب و اتفاقات جبران ناپذیری از جنبه بهداشتی و سلامتی و مهمتر از آن اجتماعی، برای افراد داغدار و افراد شرکت‌ کننده در مراسم ترحیم در پی دارد.

 

پذیرایی مراسم ترحیم در دوران کرونا

 

مراسمات ترحیم در فضای باز چگونه انجام می شود

مراسمات ترحیم در دوران کرونا در فضای باز اکثرأ در باغ ها انجام می شوند. اجرای چنین مراسماتی در باغ ها و فضاهای باز، به طور معمول، باید طبق یک سری نظم و آداب خاص، از هنگام شروع مراسم تا پایان مراسم انجام شود. تمامی تشریفات مراسم، باید خیلی زود و به موقع آماده باشند. خانواده متوفی معمولاً به دلیل شرایط روحی بحرانی در زمان اجرای مراسم شاید نتوانند به درستی از عهده مدیریت صحیح مراسم بربیایند. به همین دلیل، به یک مدیریت خوب و جامع و مسلط به نحوه پذیرایی مراسم ترحیم در دوران کرونا، برای برگزاری هرچه بهتر و تمامتر مراسم نیاز است.
به دلایلی که در بالا ذکر شد، در سال های اخیر، این چنین خدماتی به شرکت های ترحیم سپرده می شود. این شرکت ها، با مدیریت درست خود، تشریفات و مراحل مراسم را در دوران کرونا، به صورت صفر تا صد انجام می دهند و خدمات آنها شامل ارایه پک میوه ختم، فیلمبرداری از مجلس، تهیه بنر ترحیم، تهیه تاج گل ترحیم و غیره است که در ادامه درباره آنها توضیح داده می شود. خانواده سوگوار می توانند با سپردن مراسم به شرکت های ترحیم، برای چند ساعت از مهمانان خود پذیرایی کنند. برگزار کنندگان مراسم ترحیم، با چیدن میز و صندلی ها بر اساس مجوزها و استانداردهای تعیین شده توسط وزارت بهداشت، و همچنین رعایت تمامی نکات بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و دستکش و الکل برای خود و تمامی مهمانان شرکت کننده، از عوارض احتمالی پیش آمده در این نوع مراسمات جلوگیری می کنند.

 

بیشتر بخوانید: شرکت خدماتی ترحیم خوب چه ویژگی هایی دارد؟

 

نحوه پذیرایی مراسم ترحیم در دوران کرونا با رعایت استانداردهای وزارت بهداشت

ابتدا این که چیدمان میزها و فاصله افراد میزبان که در ورودی باغ می ایستند، و همچنین فاصله کلیه افراد حاضر در مراسم از همدیگر، باید یک و نیم تا دو متر باشد.


- تهیه و آماده سازی پک میوه ختم

کلیه خدمه مراسم و همچنین کلیه شرکت کنندگان، باید همراه با ماسک، دستکش و الکل برای ضدعفونی کردن دست ها و وسایل خود باشند. روی تمامی میز ها حتما باید الکل، ماسک و دستکش برای استفاده چندین باره مهمانان وجود داشته باشد. حلوا خرما یک شیرینی سنتی است که از قدیم الایام، به عنوان خیرات در مراسمات ترحیم پخته می شود. برای پخت و سرو آن، رعایت تمامی نکات بهداشتی و استفاده از ظروف تمیز و درخور مراسم کاملاً لازم است.
برای پذیرایی از شرکت‌ کنندگان در مراسم ترحیم از انواع میوه، شیرینی و نوشیدنی هایی مانند چای، شربت و آب و یا قهوه استفاده می شود. برای رعایت نکات بهداشتی و همچنین سهولت در پذیرایی و استفاده مهمانان، در چند سال اخیر، استفاده از پک میوه ختم مرسوم شده است. این پک ها، که به صورت یک بار مصرف و تک نفره تهیه می شوند باید طبق تمامی اصول بهداشتی تهیه شده باشند. میوه ها باید کاملاً سالم باشند و کاملا تمیز و شسته شده باشند و به صورت بهداشتی بسته بندی شده و ارائه شوند. همچنین بهتر است، یک عدد پد الکلی و یک عدد دستمال کاغذی در هر یک از این پک ها، برای رعایت بهتر بهداشت قرار داده شود.

 

تهیه پک میوه ترحیم

 

- سفارش و ارسال تاج گل ترحیم

تاج گل ترحیم تزیین شده توسط شرکت ترحیم یاران، به صورتی کاملاً زیبا و هنرمندانه، از گل های متنوعی از جمله داوودی، گلایل، لیلیوم، آنتوریوم، رز، ارکیده و غیره، که گل هایی مناسب برای مراسمات ختم و سوگواری هستند تهیه شده است.
تهیه و تزیین زیبا و کاملا بهداشتی سینی حلوا خرما برای مراسم، تهیه پک میوه ختم با میوه های تازه بازار و کاملا شسته و تمیز با بسته بندی کاملا بهداشتی، میزآرایی و چیدمان مناسب دکوراسیون مراسم، فیلمبرداری حرفه ای مجلس ترحیم، تهیه و چاپ بنر ترحیم، تهیه قاب عکس، تهیه آگهی ترحیم با متن های مناسب و شایسته با بهترین کیفیت چاپ، و دیگر خدمات ترحیم، بر اساس سلیقه نیاز و بودجه خانواده متوفی، از خدمات این شرکت می باشد. شرکت ترحیم یاران، امیدوار است که با ارائه بهترین پذیرایی مراسم ترحیم و تشریفات درخور متوفی و خانواده سوگوار، به بهترین نحو موجبات تسلای خاطر و همراهی آنها را فراهم آورد.

 

سفارش تاج گل

 

خدمات شرکت ترحیم یاران در دوران کرونا

شرکت ترحیم یاران، یکی از اولین و بهترین شرکت های برگزار کننده تشریفات مراسم ترحیم می باشد که در چندسال اخیر با مدیریت و برنامه ریزی درست و کاملا مسلط و آبرومندانه بسیاری از مراسمات ترحیم افراد بزرگ، تحت رعایت تمامی نکات و استانداردهای بهداشتی، رضایتمندی های بسیاری کسب کرده است. این شرکت با تسلط کامل به نحوه پذیرایی مراسم ترحیم در دوران کرونا، ضمن اعلام همدردی با خانواده های سوگوار، آماده ارائه کلیه خدمات مراسم ترحیم می باشد.

امتیاز دهید :
نظرات کاربران
ارسال نظر