نحوه پذیرایی میوه در مراسم ختم | مرغوبت ترین پک میوه ترحیم بعلاوه لیست قیمت

نحوه پذیرایی میوه در مراسم ختم

Card image cap

پک پذیرایی ختم در مراسمات ختم از اهمیت بالایی برخوردار است. ترحیم یا ختم یکی از مراسمات مهم در فرهنگ ایرانیان می باشد. در ایران برای مهمانی که در غم و اندوه کنار شخص عزادار است، احترام زیادی قائل اند، به همین دلیل پذیرایی مناسبی را برای مهمان در نظر می گیرند. یکی از پذیرایی های مرسوم، پذیرایی میوه ختم می باشد. در ادامه با نحوه تهیه میوه برای مراسم ختم و نوع سرو بیشتر توضیح می دهیم.

 

پذیرایی در مراسم ختم

مراسم ترحیم مراسمی غیرقابل پیش بینی می باشد، تقریبا هیچ کس برای چنین مراسمی برنامه ریزی نکرده است، مگر در موارد خاص، حتی در چنین شرایطی باز صاحب عزا با غم و اندوهی که دارد توانایی روحی و ذهنی مناسب برای تهیه ی وسایل پذیرایی را ندارد، در چنین شرایطی که همه ی کار ها روی هم انباشته شده و در سریع ترین زمان باید همه چیز را آماده کرد، بهتر است به سمت شرکت های خدماتی ترحیم رفت تا با توجه به درخواست مشتری انواع پک های پذیرایی میوه، غذا، نوشیدنی و شیرینی و... را تهیه و در سریع ترین زمان آماده کنند. یکی از مهم ترین موارد، پذیرایی میوه ترحیم می باشد که در ادامه درباره ی آن بیشتر صحبت می کنیم.

 

نحوه پذیرایی مراسم ختم

 

پذیرایی میوه ختم به طرز مناسب

پذیرایی میوه ترحیم یکی از مهم ترین بخش های استقبال و پذیرایی از مهمان ها می باشد. همانطور که می دانید مراسم های ترحیم شلوغ و پر رفت و آمد می باشند، در چنین شرایطی اصلا مناسب نیست تا میوه را در ظرف چید و مانند مهمانی های معمولی سرو کرد، بهتر است میوه های مورد نظر به صورت پک در ظرف های یکبار مصرف قرار بگیرند. اما با توجه به شرایط روحی فرد یا افراد عزادار قطعا توانایی پک کردن میوه ها را ندارند، برای این که در سریع ترین زمان میوه های مناسب و با کیفیت در اختیار مهمان ها قرار بگیرد چه باید کرد؟ در ادامه بهترین راه انجام این کار را پیشنهاد می دهیم.

 

خرید پک میوه ختم

 

پک پذیرایی ختم به صورت آماده

شرکت ترحیم یاران اقدام به ارائه پک پذیرایی ختم کرده است که باعث می شود تا صاحبان اندوه و عزا بتوانند جدا از غمی که دارند پذیرایی مناسبی را برای مهمان های خود در نظر بگیرند، افراد می توانند صبح روز ترحیم و یا چند ساعت قبل از شروع مراسم با شرکت تماس بگیرند و با توجه به درخواست شان راهنمایی لازم را دریافت کرده و ثبت سفارش کنند. پک مورد نظر با توجه به هزینه و نوع انتخاب های خود فرد کاملا" اختیاری در نظر گرفته می شود و فرد می تواند برای پک میوه ترحیم، انواع میوه ها، شیرینی، آبمیوه و... را انتخاب نماید.

 

بیشتر بخوانید: پک میوه ترحیم چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 

کیفیت پک میوه ترحیم

پذیرایی میوه ترحیم، بسیار مهم و مورد توجه می باشد. کیفیت میوه ها، بهداشتی بودن آن ها، تازه بودن میوه ها، نحوه ی بسته بندی و... همگی در کیفیت پک بسیار حائز اهمیت است. باید از میوه های تازه و با کیفیت استفاده کرد، که به بهترین شکل ممکن شسته و خشک شده باشند و با دقت در بسته بندی های مرتب چیده شوند. برای انتخاب میوه باید به شان مراسم توجه کرد به طور مثال نمی توان از میوه هایی مانند انار و گیلاس استفاده کرده بهتر است از میوه های مجلسی با پوستی ضخیم و مقاوم مانند موز، سیب، خیار، پرتقال و... استفاده کرد، تا هم مرتب و تمیز باشند و هم خوردن آن برای مهمان راحت باشد.

 

چیدن و آماده سازی پک میوه

برای آماده سازی پک میوه ترحیم، پرسنل صبح زود به بازار تره بار می روند و میوه ها را به صورت تازه تهیه می کنند، پس از شست و شو و خشک کردن میوه ها در داخل جعبه های مختلف اعم از جعبه های کاغذی و کارتونی ،پلاستیک و نایلونی زیپی و یا ظرف های یکبار مصرف چیده می شوند. معمولا " با توجه به درخواست مشتری بر روی پک ها پیام های تسلیت و یا روبان های مشکی قرار می گیرد، و بسته ها کاملا" کیپ و مرتب روی هم قرار می گیرند، مهماندار مجلس ترحیم پس از دریافت پک ها در محل مورد نظر می توانند آن را وسط یا آخر مراسم پخش نماید، کیفیت میوه ها و بسته بندی به حدی مناسب می باشد که چندین ساعت دوام می آورد و لازم نیست نگران خراب شدن میوه بود.

 

 

پک پذیرایی ختم

 

قیمت پک پذیرای ختم

قیمت پک میوه ترحیم و پک پذیرایی ختم، بستگی به نوع میوه ها، نوع جعبه، تعدا د هر میوه و... دارد. انواع مختلفی پک به صورت پیش فرض وجود دارد که شخص می تواند بسته به توان مالی یکی را انتخاب کند، بعضی از میوه ها مانند سیب برای سرو نیاز به چاقو دارند که در هنگام بسته بندی درون پک چاقوی یکبار مصرف قرار می گیرد. دستمال کاغذی، و یا نمک برای میوه هایی مانند خیار نیز به محتویات پک اضافه می شود. برخی افراد برای بالا بردن کیفیت پک خود آبمیوه نیز سفارش می دهند که باعث می شود مهمانان راحت تر میوه یا شیرینی خود را میل کنند، در چنین شرایطی معمولا" از آبمیوه های بطری یا پاکتی با کیفیت از برند های معتبر استفاده می شود و یکی از مهم ترین نکات کیفیت و تاریخ انقضای آبمیوه ها می باشد.

 

کلام آخر

امید می رود با توضیحاتی که ارائه داده ایم، از اهمیت و کیفیت پک پذیرایی ختم آگاه شده باشید، کیفیت بالای میوه ها، کیفیت بسته بندی، سرعت عمل، خوش قولی و رعایت نکات بهداشتی و اخلاقی از مهم ترین ارکان کار در زمینه ی پذیرایی ترحیم می باشد که باعث جلب اعتماد و توجه مشتریان عزیز می گردد.

 

امتیاز دهید :
نظرات کاربران
ارسال نظر