چه گل هایی برای تاج گل ترحیم مناسب است؟ | سفارش تاج گل ترحیم با بهترین قیمت

چه گل هایی برای تاج گل ترحیم مناسب است؟

Card image cap

تاج گل یکی از ارکان مهم و قدمت دار در برگزاری مراسم و مجالس ترحیم است. تاج گل ترحیم، نمادی از زیبایی، آرامش و بخشش الهی بوده و در انواع و اندازه های مختلفی آماده خواهد شد. توجه به برخی از اصول و نکات بسیار مهم، در تهیه تاج گل مناسب و زیبا اهمیت بسیار زیادی داشته و در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت. با ما همراه باشید.

 

نکات مهم در تهیه تاج گل مراسم ترحیم

انتخاب گل بر اساس رنگ: توجه به رنگ گل های داخل تاج گل، اهمیت بسیار زیادی داشته و نقش مهمی در زیبایی و تاثیر تسکین دهندگی تاج گل های شما خواهد داشت. رنگ سفید یکی از انتخاب های جهانی به منظور آراستن تاج گل ترحیم است. توصیه می شود در سفارش تاج گل های مراسم ترحیم و تسلیت از گل های سفید رنگ استفاده نموده و حس آرامش، همدردی و پاکی را به صاحب عزا هدیه نمایید. چیدمان انواع گل در رنگ های روشن، از جمله طیف صورتی، گلبهی و بنفش در ترکیب با گل های سفید، جلوه ای بی نظیر داشته و تاثیر فوق العاده ای در زیبایی تاج گل مراسم ترحیم خواهد داشت. توصیه می شود از انتخاب رنگ های تیره و گرم اجتناب نموده و اینگونه طیف های رنگی را به مراسم شادی و عروسی اختصاص دهید.

 

تاج گل مناسب برای ترحیم

 

انتخاب نوع گل در تاج گل ترحیم

توجه به نوع گل مورد استفاده در تهیه تاج گل مراسم ترحیم، اهمیت بسیار زیادی داشته و یک تاج گل زیبا، مناسب و ارزشمند خلق خواهد نمود. معمولا چند نوع گل خاص و شناخته شده در تهیه تاج گل های مراسم ترحیم مورد استفاده قرار گرفته و توسط شخص گل فروش و یا موسسه ارائه دهنده خدمات مراسم ترحیم نیز پیشنهاد می شود. یکی از مهمترین فاکتورهای تاثیر گذار در انتخاب نوع گل، هزینه در نظر گرفته شده و سبک برگزاری مراسم ترحیم و تسلیت است. باید توجه داشت که در انتخاب گل، جهت تهیه تاج گل برای مراسمات رسمی، مجلل و باشکوه، گل های لیلیوم، ارکیده، آنتریوم و لیسیانتوس رایج تر بوده و تاج گل شما را درخور چنین مراسم مجللی خواهد نمود. گل های ساده تر و شناخته شده ای مانند گلایل، میخک، داوودی، ژربرا و شب بو، انتخاب اصلی جهت تهیه تاج گل برای مراسمات ساده تر هستند که در جمعیت عموم مردم رایج و شناخته شده می باشند. گل گلایل قدمت بسیار زیادی در تزئین تاج گل های مراسم ترحیم و عزاداری داشته و در ترکیب با سایر گل های دیگر، هارمونی زیبایی در آراستگی تاج گل خلق می نماید.

 

 بیشتر بخوانید: صفر تا صد پذیرایی مراسم ترحیم

 

تهیه تاج گل های طبقاتی

پیش از هر چیزی در انتخاب تاج گل، نوع برگزاری مراسم ترحیم اهمیت بسیار زیادی داشته و توصیه می شود در مراسمات رسمی و مجلل از تاج گل های طبقاتی استفاده نمایید. این مدل از تاج گل ها بسیار باشکوه بوده و درخور ابراز همدردی و عرض تسلیت به صاحب عزا هستند. تعداد طبقات انتخاب شده کاملا سلیقه ای بوده و به فضای برگزاری مراسم وابسته می باشد. معمولا تاج گل های دوطبقه مرسوم تر بوده و طرفداران بیشتری را به خود اختصاص می دهند؛ اما به شکل اصولی و حرفه ای معمولا سه طبقه شایسته تر بوده و جلال و شکوه دوصد چندانی در تاج گل مراسم ترحیم ایجاد می نماید. تاج گل های طبقاتی به دو شکل طبقات عمودی و افقی تهیه گردیده و قابلیت اضافه کردن طبقات را خواهند داشت. تاج گل های عمودی خواهان بیشتری داشته و به دلیل جاگیری کمتر در مراسمات بیشتر مورد توجه قرار گرفته می شوند.

 

تاج گل طبقاتی

 

توجه به انتخاب پایه تاج گل مراسم ترحیم

پایه تاج گل مراسم ترحیم، یکی از مهمترین اجزای تشکیل دهنده تاج گل بوده و تاثیر فراوانی بر زیبایی و عظمت آن خواهد داشت. تا چند سال گذشته تنها پایه مورد استفاده در تهیه تاج گل مراسم ترحیم، پایه های چوبی بودند؛ با گذشت زمان پایه های مورد استفاده دستخوش تغییر شده و به اشکال مختلف چوب های براق، فرفوژه و پایه های مجسمه ای و گچی تغییر شکل یافتند. امروزه بیشترین نوع پایه های مورد استفاده، پایه های فلزی از جنس فرفورژه هستند که علاوه بر قابلیت حمل و نقل آسان، دارای ظاهری زیبا و مجلل نیز می باشند. معمولا تاج گل های طبقه ای بر پایه های فرفوژه سوار شده و ارتفاع پایه متناسب با طبقات سفارشی متغیر می باشد.

 

سفارش تاج کل ختم

 

گل های مناسب تاج گل مراسم ترحیم

گل گلایل در رنگ های سفید و صورتی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین گل های تزئین تاج گل است که در بیشتر مراسمات عزاداری مورد استفاده قرار می گیرد. گل لیلیوم یکی دیگر از گل های زیبا و بسیار مجلل در تزئین تاج گل های باشکوه است که در ترکیب با گل های ریزتر بسیار زیبا بوده و سرشار از حس آرامش می باشد. گل شب بو از دیگر گل های مورد استفاده در تهیه تاج گل مراسم ترحیم است که معمولا در فصول خاصی موجود بوده و علاوه بر زیبایی توصیف ناپذیرش دارای عطر و بویی شگفت انگیز می باشد. گل لیسیانتوس از جمله گل های منحصر به فرد در تزئین تاج گل مراسمات است که در سه رنگ زیبای سفید، صورتی و بنفش مورد استفاده قرار گرفته و دارای ظاهری بسیار زیبا و دل انگیز است. گل رز، آنتوریوم، میخک و داوودی از جمله گل های پرطرفدار در تزئین تاج گل مراسمات ترحیم به شمار می آیند. برای سفارش تاج گل برای مراسم های ترحیم و مشاهده قیمت ها به سایت ترحیم یاران مراجعه نمایید. 

 

پایه تاج گل ترحیم

 

شرکت های خدماتی مراسمات ترحیم و عزاداری

امروزه به دلیل افزایش زندگی های آپارتمان نشینی و کوچک شدن منازل، بیشتر مراسمات ترحیم و تشریفات مرتبط با آن توسط شرکت های خدماتی برنامه ریزی و برگزار می گردد. این نوع از شرکت ها وظیفه آماده سازی تمامی تشریفات مورد نیاز جهت برگزاری این مراسمات را داشته و بسته به سفارش و سلیقه مشتری، این خدمات را تجهیز و برگزار می نمایند. تهیه و آراستن تاج گل ترحیم، یکی از مهمترین و اصلی ترین وظایف شرکت های خدماتی برگزار کننده مراسم ترحیم و عزاداری است.

 

امتیاز دهید :
نظرات کاربران
ارسال نظر