گل ترحیم رومیزی و جعبه گل ترحیم | سفارش انواع گل ترحیم

گل ترحیم رومیزی و جعبه گل ترحیم

Card image cap

گل ترحیم نوعی گل آرایی با سبک های مختلف است که برای عرض تسلیت و همدردی به خانواده مرحوم تقدیم می‌ شود. این نوع گل آرایی، محدود به فرهنگ ایران نیست. در کشورهای دیگر نیز، در مراسم ترحیم و تسلیت، گل تقدیم می کنند. در هر کشور گل های خاصی مناسب مراسم ترحیم هستند که با روش‌های مختلف، گل آرایی می‌ شوند. گل ترحیم می تواند در قالب تاج گل، سبد گل و یا جعبه گل باشد.
گل ترحیم به یک بخش جدانشدنی از مراسم ترحیم تبدیل شده است. انواع گل، با گل چیدمان های مختلف در قسمت های مختلف مجلس (منزل، سالن یا مسجد) قرار داده می شوند. وقتی خانواده ای عزیزی را از دست می دهد، حادثه ای بسیار غم انگیز می باشد. کلمات به تنهایی نمی توانند پیام تسلیت را انتقال دهند. گل ها به کلمات کمک می کنند تا فرد بتواند همدردی خود را بهتر ابراز کند.

گل ترحیم رومیزی و جعبه گل دو نوع رایج گل آرایی، برای مراسم ترحیم است. نوع رومیزی آن که فقط روی میز یا سطح صاف قرار می گیرد. معمولا خانواده متوفی این نوع گل آرایی را تهیه می‌ کنند. آن را در فضاهای مختلف مانند روی میز یا کنار لوازم پذیرایی قرار می دهند. البته آشنایان درجه یک نیز، این نوع گل را تهیه و تقدیم می کنند. برای تهیه جعبه گل نیز، گل های مناسب را درون سبد می چینند. جعبه گل در جنس های متنوعی (مقوایی، چوبی و...) ساخته می شود. هر دو نوع گل آرایی، در ابعاد و اندازه های مختلف به سلیقه مشتری، آماده می شود. می توان با روبان مشکل آن را کامل کرد.

 

چه گل هایی در سبد گل ترحیم استفاده می شود؟

گل ترحیم معمولاً به رنگ سفید، ملایم و آرام انتخاب می‌شود، مانند:

  • گل گلایل: یکی از رایج ترین گل هایی که در انواع گل آرایی ها، برای مراسم ختم استفاده می‌شود، گلایل سفید است. نماد احساسات عمیق و همدردی می باشد. البته این گل، تناژهای رنگی متنوعی دارد.
  • گل لیلیوم (سوسن): این گل ظاهر بزرگی دارد و رنگ های مختلفی را شامل می شود. رنگ سفید آن برای تسلیت و ختم استفاده می‌شود. سوسن به معنای پاکیزگی، خلوص و صداقت است. در انواع گل آرایی ها استفاده می شود.
  • گل داوودی: داوودی، انواع و رنگ های متعددی را شامل می‌شود و قیمت مناسبی دارد. رنگ سفید آن نشان از همدردی با غم و اندوه خانواده مرحوم می باشد.
  • گل ترحیم رز سفید: گل رز، مادر گل ها است. توصیه می شود چند شاخه از این گل را، حتما برای عرض تسلیت انتخاب کنید. رنگ سفید آن بیشترین کاربرد را دارد (رنگ های دیگر توصیه نمی شود). گل رز نماد معصومیت و دوستی خالصانه می باشد.
  • میخک: میخک جز گل هایی است که تناژ های رنگی متنوعی دارد و در مراسم های مختلف از آن استفاده می کنند. در ایران رنگ سفید آن برای مراسم ختم، درون سبد یا تاج گل قرار می دهند. این گل قیمت مناسبی دارد.

می توانید از گل های آلاله سفید، لاله سفید و پیونی سفید نیز استفاده کنید.

 

سبد گل ترحیم 

 

تهیه جعبه یا باکس گل ترحیم

گل ترحیم را می توان از اکثر گل فروشی ها، به صورت حضوری یا آنلاین سفارش داد. شما برای تهیه باکس گل، باید اندازه جعبه را مشخص کنید. جنس باکس ها نیز بسیار متنوع هستند که مسلما از لحاظ قیمت با یکدیگر تفاوت دارند. به عنوان مثال جعبه با روکش چرم مشکی، قیمت بالاتری دارد. از مواد دیگری مانند چوب، و مقوای ضخیم نیز برای ساخت جعبه استفاده می کنند. در اشکال مختلف مانند مربع، دایره، مستطیل و... طراحی می شود که انتخاب آن به سلیقه مشتری بستگی دارد.
پیشنهاد گل فروش این است که رنگ مشکی را برای تسلیت و همدردی انتخاب نمایید. می توانید با روبان مشکی و یک کارت نوشته، سفارش خود را تکمیل نمایید. جعبه یا باکس گل ترحیم برای افرادی که امکان حضور و ابراز همدردی ندارند انتخاب مناسبی است.

 

سفارش تاج گل ترحیم 

 

از چه گل و رنگ هایی در جعبه گل ترحیم استفاده می شود؟

گل ترحیم و هدف تقدیم آن، ابراز همدردی و شریک بودن در غم خانواده مرحوم است. از انتخاب رنگ های تند مانند قرمز و صورتی پرهیز نمایید. به دلیل اینکه برای مراسم های خاص، از گل های مناسب استفاده می کنند. برای مراسم سوگواری و ختم، گل‌هایی به رنگ سفید، بهترین انتخاب هستند. خوشبختانه رنگ سفید در اکثر گل ها با قیمت های مناسب و متنوع، وجود دارند.
گل‌هایی را انتخاب کنید که ماندگاری و شادابی بیشتری دارند. این مورد در رابطه با سبد و تاج نیز صدق می‌کند. گل های رز سفید، داوودی، لیلیوم، میخک و لاله را به صورت ترکیبی استفاده می‌کنند. تنها گلی که به صورت تکی در سبد گل استفاده می‌شود، گل رز سفید است. بقیه گل ها به صورت تکی جلوه خوبی ندارند. بنابراین از هر گل چند شاخه را انتخاب می کنند.

 

جعبه گل ترحیم 

 

گل ترحیم رومیزی بهتر است یا جعبه گل ترحیم؟

گل ترحیم و خرید آن، اولین و بهترین انتخاب برای ابراز پیام تسلیت دوستانه، همراه با احترام است. در واقع اهدای گل، بخشی از آداب و رسوم در مراسم ترحیم است. به طور مثال از طرف دوستان، اقوام درجه یک و دو، همکاران و همسایگان گل ارسال می شود.
گل ترحیم رومیزی بهتر است یا جعبه گل ترحیم؟ در درجه اول به سلیقه افراد بستگی دارد. به عبارت دیگر انتخاب نوع گل آرایی و اندازه آن به سلیقه شخصی مشتری برمیگردد. گل آرایی به شکل رومیزی و ارسال آن، برای محیط کار یا منزل مرحوم مناسب می باشد. جعبه گل برای هر زمان و هر مکان که مایل باشید، مناسب است. انتخاب و ارسال این نوع گل آرایی، از طرف فرد غایب، بسیار ایده آل است. بهتر است گل هایی را انتخاب کنید که در همان روز از شاخه جدا شده اند، زیرا ماندگاری و شادابی بیشتری خواهند داشت.

 

بیشتر بخوایند: پک میوه ترحیم چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
 

برای چه مراسم‌ هایی ترحیم سبد و باکس گل ترحیم مناسب است؟

گل ترحیم و اهدای آن، نشانه احترام شما به خانواده ای می باشد که عزیز خود را از دست داده است. در اکثر شهرها با توجه به آداب و رسوم بعد از پایان مراسم، افراد برای ابراز همدردی شخصا به منزل مرحوم مراجعه می کنند. برای این دیدار سبد گل بسیار مناسب است، به شرط اینکه سبد گل ظاهر ساده ای داشته باشد. نکته مهم دیگر این است که اندازه سبد گل، به بزرگی مراسم بستگی دارد. برای افرادی که نمی توانند در مراسم حضور داشته باشند، سبد گل برای عرض تسلیت انتخاب ایده آلی است.
گل ترحیم در انواع سبک ها، گل آرایی می شود. انتخاب نوع سبک به سلیقه مشتری بستگی دارد. گاهی به نسبت فرد، با خانواده متوفی نیز ارتباط دارد. سبد گل در دو نوع دسته دار و بدون دسته به سفارش مشتری عزیز، گل آرایی می‌شود. در نهایت سبد با روبان مشکی و کارت پیام تسلیت، تزیین می شود. سبد گل ماندگاری بالاتری دارد، زیرا منبع رطوبت گل درون سبد قرار دارد.

 

جعبه گل ترحیم 

 

چه مواقعی از تاج گل به جای سبد گل و باکس گل استفاده می شود؟

گل ترحیم یک انتخاب مناسب برای عرض تسلیت و تسلی خاطر بازماندگان است. معمولاً اکثر خانواده‌ها، برای اولین روز درگذشت عزیزشان، تاج گل ترحیم را سفارش می‌دهند. مجلس ترحیم در منزل، مسجد یا حسینیه برگزار می شود. تاج گل ها ارسال شده را کنار درب ورودی قرار می دهند. معمولاً تاج گل از طرف اعضای خانواده و خویشاوندان درجه یک ارسال می‌شود. تاج گل به شکل یک، دو یا سه طبقه با پایه فلزی یا چوبی گل آرایی می شود.
گل ترحیم محدود به این طرح ها نیست. نوع جدیدی از گل آرایی برای مراسم ترحیم، گلدان گل ترحیم نام دارد. گلدان های پایه بلندی که از جنس شیشه یا استیل ساخته می شوند. به شکل تاج گل و یک طبقه گل آرایی می‌شود. گل ترحیم به شکل جعبه، برای مراسم یادبود در سوم، هفته یا چهلم انتخاب می‌شود. برای سوم، هفته و چهلمین روز درگذشت، از تاج گل کمتر استفاده می‌کنند. همچنین اگر با خانواده متوفی همکار هستید می‌توانید برای ابراز همدردی این سبک گل آرایی را انتخاب کنید.

 

بیشتر بخوانید: گل آرایی مزار و سنگ قبر 

 

شرکت ترحیم یاران

گل ترحیم و تهیه آن، تنها یک مورد از ملزومات مراسم ترحیم آبرومندانه، در شان خانواده متوفی است. خانواده مرحوم در شلوغی شهر نمی‌ توانند به تهیه ملزومات مراسم (تهیه پک میوه، حلوا خرما و...) بپردازند. اگر امکان خرید و آماده کردن لوازم وجود داشته باشد، زمان زیادی را باید صرف کنند.

 

 

سفارش پک میوه


شرکت ترحیم یاران، تمام الزامات پذیرایی (شامل گل آرایی، میوه آرایی، پذیرایی و..) در مراسم ترحیم را بر عهده می گیرد. از باکیفیت ترین مواد غذایی استفاده کرده و به بهترین شکل آن ها تزئین می کند. حمل و نقل تمام لوازم به محل برگزاری مراسم در منزل، مسجد یا حسینیه را انجام می دهد. شرکت ترحیم یاران، با هدف تسلی خاطر و کم کردن اندوه خانواده متوفی، به ارائه انواع خدمات در مراسم ترحیم می پردازد.

امتیاز دهید :
نظرات کاربران
ارسال نظر