آموزش ساخت تاج گل ترحیم | شرکت خدماتی ترحیم یاران

آموزش ساخت تاج گل ترحیم

Card image cap

ساخت تاج گل شاید در نگاه اول یک امر غیر ضروری باشد بسیاری از افراد به این اعتقاد دارند که به جای وقت گذاشتن بر روی ساخت تاج گل می توانند آن را به راحتی از گل فروشی ها خریداری کنند و دیگر وقت خود را هدر ندهند. اما زمانی که به زیبایی تاج گل، هزینه ها و... توجه کنیم متوجه می شویم که ساخت تاج گل مناسب همچین وقت تلف کردن نیست، چرا که شما می توانید با هزینه ای بسیار کم یک تاج مناسب را برای مراسمات مختلف طراحی کنید.

 

مزایای ساخت تاج گل چیست؟

اگر به دنبال یک تاج گل مناسب برای مراسمات خود هستید بهترین کار این است که خود دست بکار شوید. و تاج مناسب را بسازید. در ابتدا شما باید بدانید که مزایای ساخت تاج گل چیست؟ ساخت تاج گل بسیاری از هزینه ها را کاهش می دهد زمانی که شما سفارشی را به یک گل فروشی می دهید ساخت و تزیین تاج بسیار گران می شود. همچنین شما می توانید از گل های تازه و زیبا استفاده کنید و یک طراحی زیبا را به کار ببرید و نگران پرداخت دستمزد تزیین نباشید. همچنین شما می توانید با یک زمانبندی مناسب تاج گل را در روز مناسب بسازید و دیگر نگران بدقولی ها و استرس های مربوط نباشید.

 

ساخت تاج گل ترحیم

 

ساخت تاج گل ترحیم چگونه است؟

تاج گل مناسب ترحیم باید به گونه ای باشد که شان مجلس حفظ شود شما باید در طراحی تاج گل دقت زیادی داشته باشید. ساخت تاج گل مناسب ختم اصلا سخت نیست و فقط نیاز به دقت و شکیبایی دارد. با قدری حوصله و ذوق می توانید یک تاج گل مناسب را طراحی کنید.

مراحلی که باید انجام دهید عبارت است از؛ انتخاب گل مناسب، ربان مناسب و دیگر مواردی که کمک می کند تاج گل زیبا تر شود که تمامی این مراحل را در بخش دیگر مقاله بررسی خواهیم کرد.

تاج گل ختم جز هدایای است که معمولا در مراسمات خاکسپاری برای ابراز همدردی و آرامش دادن به خانواده داغ دیده اهدا می شود که لازم است یک تاج گل مناسب و زیبا باشد تاج گل ها معمولا نمونه های بسیار زیادی دارند که ا یک طبقه، دوطبقه و حتی سه طبقه نیز طراحی می شوند. این که یک طبقه یا سه طبقه باشد بستگی به نوع سلیقه و توانایی فرد دارد. اما این که چگونه بتوانید یک تاج گل مناسب را بسازید بهتر است که مقالات مختلف را مطالعه کنید.

 

خرید تاج گل

 

اصول ساخت تاج گل ترحیم

برای اینکه تاج گل زیبایی را بسازید باید اصول و نکاتی را در حین ساخت آن رعایت کنید. اولین نکته برای ساخت تاج گلی مناسب، انتخاب گل با رنگی مناسب بسیار مهم است و باید به این نکته توجه بسیار کرد. برخی از نکات مهم در ساخت تاج گل موارد زیر می باشند:

  • انتخاب گل با رنگی مناسب برای مراسم ترحیم
  • استفاده از سایر لوازم با کیفیت و مناسب برای ساخت تاج گل
  • استفاده از تعداد محدود و مناسب گل
  • ساخت تاج گل با وزنی مناسب

رعایت تمام نکاتی که در بالا گفتیم به ما برای ساخت تاج گلی مناسب برای ترحیم کمک می کند پس رعایت کردن آنها الزامی است.

 

انتخاب تاج گل مناسب مراسم ترحیم

 

انتخاب گل با رنگی مناسب

استفاده از برخی گل ها با رنگ خاصی در آماده سازی تاج گل بسیار شایع هستند. در اکثر مواقع برای ساخت تاج گل ترحیم از گل هایی با رنگ سفید یا کرمی استفاده می شود. اگر قصد داشتید از رنگ دیگری برای تاج گل ترحیم استفاده کنید، بهترین انتخاب رنگ های خنثی هستند.

گل هایی که برای تاج گل ختم بسیار مناسب هستند، گل های گلایل و شب بو هستند. این گل ها با رنگ سفید نمایی بسیار زیبا به تاج گل می دهند. البته این نکته قابل ذکر است که از گل های دیگر با رنگ های متفاوت تری برای آماده سازی تاج گل می توان استفاده کرد. از جمله گل های مناسب برای این تاج گل، گل داوودی، میخک، مریم، ژربرا، لیلیوم و... هستند.

اگر در ساخت تاج گل ترحیم از زمینه سفید استفاده کردید، بهتر است از گل ها با رنگ گرم استفاده کنید تا تاج گل شما، نمایی زیبا داشته باشد.

 

بیشتر بخوانید: تاج گل ترحیم طبیعی بهتر است یا مصنوعی؟
 

سایر لوازمات مورد نیاز برای آماده سازی تاج گل

برای آماده سازی تاج گل، علاوه بر گل ها، لوازمات دیگری مانند، برگ گل، روبان، پایه تاج گل، و... مورد نیاز است. از لوازمات مورد نیاز برای آماده سازی تاج گل ترحیم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 

- پایه تاج گل 

از مهم ترین لوازمات جانبی برای آماده سازی تاج گل، پایه تاج گل است. تمامی مواردی که برای آماده سازی تاج گل از آنها استفاده می شود، بر روی پایه تاج گل نصب می شوند و در صورت نبود این پایه، نمی توان تاج گل را تهیه کرد. انتخاب پایه تاج گل بسیار مهم است زیرا باید وزن گل، اسفنج، برگ های تزئینی و سایر لوازمات را تحمل کند.

 

- اسفنج آبکش

در انتخاب اسفنجی مناسب، دقت کافی را به خرج دهید زیرا اسفنج باید بتواند آب را برای تازگی و طراوت گل ها در خود نگه دارد.

 

- برگ تزئینی

برای زیباتر شدن و پوشاندن پایه تاج گل و همچنین اسفنج آبکش، استفاده از برگ های تزئینی لازم و ضروری است.

 

- روبان

برای آماده سازی تاج گل ترحیم از روبان های مشکی استفاده می شود.

 

اصول ساخت تاج گل ترحیم

 

رعایت تناسب وزن برای آماده سازی تاج گل

زمانی که می خواهید تاج گل را آماده کنید، تناسب وزن تاج گل را رعایت کنید. برای اینکه تاج گل سنگین نباشد و به راحتی بتوان آن را جا به جا کرد، از گل ها و برگ های تزئینی به مقدار محدود و مورد نیاز استفاده کنید. اگر وزن گل ها بیش از حد بالا باشد، ممکن است پایه تاج گل بشکند و تمام زحمات شما برای آماده سازی تاج گلی زیبا به هدر رود.

امتیاز دهید :
نظرات کاربران
ارسال نظر