مهم ترین نکات در تزیین میز ختم | شرکت خدماتی ترحیم یاران

مهم ترین نکات در تزیین میز ختم

Card image cap

تزیین میز ختم اگرچه در روزهایی که در غم فراق یکی از افراد خانواده هستیم بسیار سخت و سنگین است اما برای برگزاری مراسم ترحیم بسیار لازم و ضروری است. چیدمان این میز باید به گونه ای باشد تا هیچ گونه کسری در آن به چشم نخورد و از بروز بهم ریختگی در مراسم جلوگیری شود. با نکات مهم تزئینات میز ترحیم آشنا می شویم. تزئین میز ترحیم شامل گل آرایی، شمع آرایی، چیدمان پک پذیرایی ختم، حلوا و خرما، قاب عکس و ... می باشد که برای ادای احترام به متوفی انجام می شود. 

 

خدمات مجالس

معمولا در مراسم ترحیم و ختم افراد خانواده متوفی به دلیل ناراحتی از عهده برگزاری مجلس به خوبی بر نمی آیند و کمبودهای زیادی در این گونه مجالس به چشم می خورد. به همین سبب سپردن این مسئولیت به افراد با تجربه باعث کم شدن نگرانی خانواده ها شده و مراسم با بهترین حالت برگزار خواهد شد. اما در صورتی که تمایل به انجام این امور به صورت شخصی دارید باید به چند نکته مهم در این زمینه توجه نمایید. در تزیین میز ختم چند مسئله بسیار حائز اهمیت است که به ذکر آن می پردازیم.

 

نکات مهم در تزیین میز ختم

شاید یکی از ضروریات در زمان برگزاری مجلس ترحیم چگونگی چیدمان میز ختم باشد. به دلیل این که بعضی از این گونه مجالس بدون هیچ گونه آمادگی قبلی اتفاق می افتد و بیشتر خانواده ها در زمان فوت اعضای خانواده به شدت دچار ناراحتی و بهم ریختگی می شوند نمی توان انتظار داشت که از عهده پذیرایی از دعوت شدگان به این مراسم به خوبی برآیند. به همین سبب چیدمان میز ختم کمک می کند تا به راحتی مدعوین پذیرایی و مراسم به بهترین شکل ممکن برگزار شود. از مهم ترین نکات در تزئین میز ختم نحوه چیدمان بر روی این میز است. چیدمان باید به گونه ای صورت گیرد که علاوه بر نظم و ترتیب دسترسی مهمانان به همه چیز راحت انجام شود. بهم ریختگی و عدم توجه به چیدمان موارد پذیرایی مانند، میوه و یا آبمیوه باعث می شود تا در زمان پذیرایی آشوب و شلوغی در روی میز ایجاد شود.

 

نحوه چیدمان میز ختم

از مهمترین مواردی که در تزیین میز ختم باید حتما مورد توجه قرار گیرد نحوه چیدمان خوراکی ها بر روی میز است. امروزه به دلیل بیماری همه گیر بیشتر خانواده ها از پک پذیرایی ختم برای پذیرایی از مهمانان استفاده می نمایند. استفاده از پک های شفاف باعث زیبایی بیشتر و نظم بهتر میز می شود. انتخاب نوع بسته بندی ها با توجه به بودجه خانواده ها بوده و می توان از انواع پک پذیرایی ختم با تعداد میوه های مختلف استفاده نمود.

 

سفارش پک میوه ترحیم

 

شمع آرایی میز ترحیم

یکی از نکات ظریف که در چیدمان و تزیین میز ختم کمتر مورد توجه قرار می گیرد آرایش میز ختم با شمع یا گل است. استفاده از این گونه تزئینات علاوه بر جلوه بهتر میز به مراسم حالتی عرفانی می بخشد. امروزه شرکت های خدمات مجالس با توجه به بودجه خانواده ها از بهترین و مناسب ترین این لوازم برای تزیین میز ختم استفاده نموده و به برگزاری هر چه بهتر این مراسمات به خانواده ها کمک می کنند.

 

نحوه شمع آرایی میز ختم

از روش های مختلف و تزئینات متفاوتی می توان برای زیبایی شمع های میز ختم استفاده نمود. مروارید، روبان، گیپور و .... همه باعث زیبایی هر چه بیشتر این شمع ها می شود. در این گونه مراسم ها بیشتر از شمع های سیاه برای اثر بخشی بیشتر استفاده می شود. اما می توان از شمع های سفید با روبان ها و گیپورهای مشکی نیز برای زیبایی بصری بیشتر استفاده نمود. علاوه بر آن استفاده از محافظ برای شمع از بروز مشکلاتی مانند، خاموش شدن شمع ها در اثر وزش باد و یا افتادن شمع ها جلوگیری می نماید. اندازه های مختلف و سایزهای متفاوت شمع نیز به زیبایی بیشتر و تزیین میز ختم منجر شده که برگزاری هرچه بهتر مراسم ختم را سبب می شود.

 

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت تاج گل ترحیم
 

گل آرایی در تزیین میز ختم

همیشه استفاده از گل و تاج گل در مراسم های مختلف باعث زیبایی بیشتر این مراسم ها می شود. اما شاید کمتر کسی به نکات مهم در انتخاب نوع گل و رنگ آن در هر گونه مراسمی توجه نماید. اما توجه به انتخاب نوع گل در هر گونه مراسمی باعث زیبایی چشم گیرتر اینگونه مراسم ها می شود. در تزیین میز ختم انتخاب نوع گل و رنگ آن با توجه به نوع چیدمان میز بسیار مهم است. استفاده از گل هایی با رنگ های آرامش بخش به تسکین غم خانواده ها کمک زیادی می نماید. گل های سفید بهترین و البته مناسب ترین رنگ در تزیین میز ختم هستند. اما انتخاب نوع گل و نحوه چیدمان آن به صورتی که بیشترین ماندگاری را داشته باشد نیز در تزیین میز ختم بسیار مهم است. بر روی میز ختم معمولا از دسته گل و یا سبد گل با تزئینات مختلف استفاده می شود. اما در صورتی که فضای کافی برای این کار وجود نداشته باشد از تاج گل های بزرگ که بر روی زمین قرار می گیرند می توان در کنار میز ترحیم استفاده نمود.

 

سفارش تاج کل

 

در صورتی که میز برای مهمانان به صورت تکی در نظر گرفته شده باشد می توان از دسته گل های کوچک به همراه جاشمعی های توپی استفاده نمود که زیبایی میز و جذابیت آن را افزایش می دهد. استفاده از تجهیزاتی که ماندگاری گل ها را بیشتر می کند مانند اسفنج های مخصوص از نکات ضروری در زمان برگزاری این مجالس است.

نوع گل های انتخابی تاج گل با ماندگاری بیشتر در برگزاری مراسم ختم بسیار مهم است. معمولا در این گونه مراسم ها از گل های گلایل، داوودی، زنبق و یا انواع دیگر استفاده می شود. گل آرایی با برگ های بامبو و یا شمشاد نیز تاثیرات بسیار ویژه ای بر روی مهمانان خواهد داشت.

اگرچه در زمان برگزاری اینگونه مراسم ها توجه به این نکات توسط خانواده ها بسیار سخت است اما رعایت آن ها به برگزاری هرچه بهتر مراسم ختم عزیزان کمک زیادی می نماید. به همین دلیل در صورتی که امکان کوتاهی و عدم توجه به این موارد به دلیل غم ناراحتی حاصل از فراق عزیز از دست رفته وجود دارد بهتر است که برگزاری اینگونه مراسم ها را به خدمات مجالس بسپارید. برای دریافت اطلاعات و چگونگی از بهره مندی از خدمات مجالس به سایت این شرکت ها مراجعه فرمایید.

امتیاز دهید :
نظرات کاربران
ارسال نظر